Chop etish

XORIJIY tillar YO`NALISHIDA O`QUVCHILARIMIZ YUTUQLARI

         2020-2021 o’quv yili fevral holatiga liseyda tahsil olayotgan o’quvchilardan «Chet tilini bilish darajasi» to’g’risida sertifikat (IELTS) ga ega bo’lishgan:

Guruh

O’quvchi

CEFR/IELT darsjasi

O’qituvchilari

108-guruh o’quvchilari 

Ergashev Shoxjaxon

(5.5 daraja)

Ashurova R.

202-guruh o’quvchilari  

Butunov Dilshod

 

(6.0 daraja)

Ashurova R.

209-guruh o’quvchisi    

Rajabov Amirjon

 

(5.5 daraja),

Baratova Z.

210-guruh o’quvchilari

Xolboyeva Durdona

 

(5.5 daraja),

Sattarova N.

210-guruh o’quvchilari

Toshqulova Farangiz

 

(5.5 daraja)

Sattarova N.

210-guruh o’quvchilari

                                       Orolova Parizod

 

(7.5 daraja)

Sattarova N.

210-guruh o’quvchilari

Xushbaxtova Gulfina

(SEFR V2)

Sattarova N.

210-guruh o’quvchilari

Qodirova Shaxzoda

 

(5.5 daraja)

Sattarova N.

211-guruh o’quvchilari

Eliboyeva Muborak

(5.5 daraja)

Rustamov A.

211-guruh o’quvchilari

Abdusomatov Xojiakbar

(6.5 daraja),

 

Rustamov A.

211-guruh o’quvchilari

Damirov Bexruzbek

 

(5.5 daraja),

Rustamov A.

211-guruh o’quvchilari

Axmedova Orzigul

(5.0 daraja)

 

Rustamov A.

211-guruh o’quvchilari

Ishbayeva Farangiz

(5.0 daraja)

Rustamov A.

 

Halqaro-online olimpiadalar g’oliblari:

 

Fan

 

O`quvchi

Guruh

Fan o’qituvchisi

O'rin

 

Ingliz tili fanidan

xalqaro olipiadasida “Solnechnыy Svet” tomonidan tashkil qilingan onlayn olimpiadasida

Abdusomatov Xojiakbar

211-guruh o’quvchisi

Rustamov Alisher Abduxakimovichning

I o’rin

 

Nemis tili fanidan fanidan

26.11.2020 yil, Gyote institutining “Maktablar: Kelajak hamkorlari” loyihasi tomonidan Markaziy Osiyo davlatlari nemis tili o’quvchilari o’rtasida FIT – tanlovida quyidagi o’quvchilar nemis tilidan  A1 va A2 sertifikatlariga ega bo’lishdi:

 

Nurbek Abdug’aniyev Firuza Tuxtamurodova Dildora Sherg’oziyeva                                        Fayozjon Musurmonov Iroda Mamatmurodova Iroda Bekmirzayeva

Shaxlo Axmedova

Ezoza Azizova

Nozima Xoliqulova

Ziyoda Saydullayeva

Xojiakbar Abdusomatov

212-guruh o’quvchilari  va

211-guruh

 

Abduxakimova Madina Kamalovna

Muminov Ilyos

(A2) va                                        (A1)

darajalariga ega bo’lishdi

 

Nemis tili fanidan fanidan

18.11.2020 yil, Gyote institutining “Maktablar: Kelajak hamkorlari” loyihasi tomonidan O’zbekistondagi, nemis tili o’quvchilari o’rtasida “Lesewettbewerb” o’qish– tanlovida muvaffaqiyatli 13-o’quv musobaqasida ishtiroki uchun o’qituvchisi qatnashdi.

 

 

 

Maxliyo Turumova

112 –guruh o’quvchisi

 

Abduxakimova Madina Kamalovnaning

sertifikat bilan taqdirlangan.

 

 

 

02-06 noyabr kunlari 2020 yil, Gyote institutining “Maktablar: Kelajak hamkorlari” loyihasi tomonidan O’zbekiston va Markaziy Osiyo davlatlari nemis tili o’quvchilari o’rtasida “Junior Future Fashion Expert”- tanlovida muvaffaqiyatli ishtirok etdilar.  

 

 

Axmedova Shaxlo, Azizova Ezozaxonlar

212–guruh o’quvchilari

 

Abduxakimova Madina Kamalovnaning

sertifikat bilan taqdirlangan

 

 

Yanvar 2020 yil Rus tili fanidan, Novosibirsk Sibir Boshqaruv Instituti tomonidan tashkil qilingan onlayn olimpiadasida rus tili fan o’qituvchisi o’quvchisi,  rus tili fanidan xalqaro olipiadasida qatnashdi.

 

 

Vasiyev Daler

213-guruh o’quvchisi

 

Ibragimova Saodat Muxsinovnaning

I o’rinni egalladi.

 

 

Fevral 2020 yil Rus tili fanidan, Novosibirsk Sibir Boshqaruv Instituti tomonidan tashkil qilingan onlayn olimpiadasida rus tili fan o’qituvchisi o’quvchisi,  rus tili fanidan xalqaro olipiadasida qatnashdi.

 

 

Kurbanova Durdona

213-guruh o’quvchisi

Ibragimova Saodat Muxsinovnaning

III o’rinni egalladi.

Shahar olipiadasida qatnashgan va o’rin olgan o’quvchilar

Guruh

fani

O’quvchi

Egallagan o’rni

O’qituvchilari

1

213-guruh  

Fransuz tili

Isroilova Shoxista

II o’rin

Mamatjonova Umida Raxmatjonovna

2

212-guruh

Nemis tili

Azizova Ezoza

II o’rin

Abduxakimova Madina Kamalovna

 

Viloyat olipiadasida qatnashgan va o’rin olgan o’quvchilar:

 

1

109-guruh

Ingliz tili

Jaxongirova Moxim Olimjon qizi

II o’rin

Axmedov O’tkir Ilxomovich

2

212-guruh

Nemis tili

Mamatmurodova Iroda Fazliddin qizi

III o’rin

Abduxakimova Madina Kamalovna

 

TABIIY FANLAR YO`NALISHIDA O`QUVCHILARIMIZ YUTUQLARI

Kafedra oʻqituvchilari Arziyev Zavqidin Djumamurod oʻgʻli, Joʻrayev Nurali Jumaboyevich, SamDU doktoranti Xaydarov Shuhrat Rustamovich bilan hamkorlikda.. “Quyosh havzasida energiya olishning fizik muammolari” mavzusida (Ilm-fan va ta’limning rivojlanish istiqbollari 8-konferensiya toʻplami 25-noyabr 2020-yil. 36-38 betlar.) ilmiy maqola bilan ishtirok etishdi.

Kafedra oʻqituvchilari Arziyev Zavqidin Djumamurod oʻgʻli, Joʻrayev Nurali Jumaboyevich va Hayetova Barno Amirovna bilan . “Koinot yashirin massasi tabiatining ba'zi fizikaviy va biologik aspektlar” mavzusida (Ilm-fan va ta’limning rivojlanish istiqbollari 9-konferensiya toʻplami 25-dekabr 2020-yil. 20-21 betlar.) ilmiy maqola bilan ishtirok etishdi.

"Bravo intellectual center" innovatsion rivojlanish markazi tomonidan tashkil etilgan oʻqituvchilar oʻrtasidagi 27.12.2020 yil kuni onlayn olimpiadada N.Joʻrayev faxrli 1-oʻrinni egalladi.

"Khiso maktabi" OʻzMU hamkorligida oʻqituvchilar uchun oʻtkazilgan 02.10.2020 sanadagi onlayn olimpiadada fizika fanidan muvaffaqiyatli ishtiroki uchun N.Joʻrayev sertifikat bilan taqdirlandi.

ANIQ FANLAR YO`NALISHIDA O`QUVCHILARIMIZ YUTUQLARI

Akademik lisey aniq fanlar yo’nalishida hozirga qadar 5 ta MGU Toshkent filialida o’tkazilgan Lomonosov respublika olimpiadasi g’olibi, 4 ta Moskva aviasiya instituti tomonidan o’tkazilgan xalqaro fizika-matematika olimpiadasi g’olibi, 1 nafar akademik lisey va kasb hunar kollejlari iqtidorli o’quvchilari o’rtasida o’tkazilgan respublika ilmiy-amaliy konferensiyasi 3-darajali diplom sohibi, 15 nafar viloyat olimpiadasi g’olibligini qo’lga kiritgan iqtidorli o’quvchilar yetishib chiqqan.

                Jumladan, 2018 yilda umumta’lim fanlari viloyat olimpiadasida matematika fanidan Olimov Sulaymon 1-o’rin, informatika fanidan Ochilov Azizbek 1-o’rin, Muhammad Al-Xorazmiy nomidagi TATU Samarqand filiali tomonidan o’tkazilgan dasturlash bo’yicha jamoaviy olimpiadada Ochilov Azizbek va Abduvoxidov Shaxzodlar 1-o’rinni, MGU Toshkent filialida o’tkazilgan Lomonosov-2018 respublika olimpiadasida informatika fanidan Ochilov Azizbek 3-o’rin, 3 nafar o’quvchimiz Absamatov Soxibjon, Olimov Sulaymon va Namozov Ma’rufjonlar matematika fanidan xalqaro internet olimpiadasi g’olibi bo’lishgan.

                2019 yilda umumta’lim fanlari viloyat olimpiadasida matematika fanidan Abduraximov Bobur 3-o’rin, informatika fanidan Abduvoxidov Shaxzod 1-o’rin, Ochilov Azizbek 2-o’rin, MGU Toshkent filialida o’tkazilgan Lomonosov-2019 respublika olimpiadasida informatika fanidan Ochilov Azizbek 3-darajali diplom sohibi, matematikadan Olimov Sulaymon maqtov yorlig’i sohibi,  , 4 ta o’quvchimiz Namozov Ma’rufjon, Abdunazarov Zokir, Toshpulatov Jasur, Mamasiddiqov Shokirlar Moskva aviasiya instituti tomonidan o’tkazilgan xalqaro fizika-matematika olimpiadasi g’olibi g’olibi bo’lishgan.

                2020 yilda umumta’lim fanlari shahar olimpiadasida Abdufattoxov Mexroj 2-o’rin, 2 nafar o’quvchimiz Toshpulatova Farzona, Boshmanov Diyorlar matematika fanidan xalqaro internet olimpiadasi g’olibi bo’lishgan.

 

FOYDALI SAYTLAR